1999, 17 Noiembrie
Liviu Puicu decide infiintarea primei scoli de baschet private pentru copiii din Bucuresti si a doua din Romania, numita Scoala de Baschet “SLAM”
1999, .. Noiembrie
Selectie pentru prima grupa de baschet baieti, cu varste intre 15 si 16 ani
2000, 1 Septembrie
Primul cantonament de pregatire cu echipa la Izvorul Muresului
2000, 1 Septembrie
Selectie pentru baieti cu varste de 12-13 ani
2000, 15 Octombrie
Inscrierea in Campionatul National
2000, 22 Decembrie
Primul pom de Craciun facut cu copii
2001, 10 Ianuarie
Selectie pentru fete cu varsta intre 12-13 ani
2001, 23 Iulie – 2 August
Primul campus de pregatire in Yugoslavia – Kopaonic
2001, 3 – 12 Septembrie
Cantonament de pregatire Izvorul Muresului
2001, 15 Octombrie
Primul meci oficial cu echipa de fete
2001, 17 Decembrie
Transformarea scolii de baschet in club sportiv, cu numele de Baschet Club Slam
2001, 25 Decembrie
Petrecerea de sfarsit de an, cu organizarea concursurilor de Miss si Mister SLAM
2002, 2 – 12 Ianuarie
Campus de pregatire in Yugoslavia – Karatas
2002, .. – Februarie
Inceperea campaniei de promovarea antrenamentelor demonstrative cu jucatorii echipei nationale (Paul Helcioiu, Virgil Carutasu, Claudiu Fometescu)
2002, 15 Aprilie
Selectionarea a doi copii din Giurgiu
2002, 25 Iulie – 4 August
Campus de pregatire in Yugoslavia – Kopaonik
2002, 3 – 12 Septembrie
Cantonament de pregatire la Izvorul Muresului
2003, 2 – 12 Ianuarie
Campus de pregatire Yugoslavia – Karatas
2003, 26 Iulie – 5 August
Campus de pregatire international Serbia – Muntenegru – Kasta – Zlatar
2004, 27 Iulie – 6 August
Campus de pregatire international Serbia – Muntenegru – Kasta – Zlatar
2004, .. Noiembrie
Selectionarea unui copil nascut in 1990, 2 Ianuarie la Turnu Magurele
2004, 19 – 22 Decembrie
Turneu international Astra Bets Challenge ( Barcelona, Partizan, Kasta, Belgia, Bulgaria, Romania, B.C.Slam )
2005, 26 Iulie – 5 August
Campus de pregatire international Serbia – Muntenegru – Kasta – Zlatar
2005, .. Octombrie
Infintarea grupei de baby-baschet
2008
Locul 1 Municipal Babybaschet
Locul 3 Campionat Municipal Minibaschet
Locul 2 National Festivalul Babybaschet Tg Mures (din 34 echipe)
2009
Locul 1 Municipal Minibaschet
Locul 5 Festivalul National de Minibaschet Cerbul- Moroeni (din 56 echipe)
2010
Locul 3 Campionatul Municipal Minibaschet
Locul 3 Campionatul Municipal Babybaschet
Locul 12 Festivalul National Minibaschet Brasov (din 60 echipe)
Locul 1 Cupa Primariei Municipiului Bucuresti Babybaschet
2011
Locul 7 Campionatul National U-13
Locul 3 Cupa Laguna Shark Minibaschet
Locul 3 Campionatul municipal Babybaschet
Locul 4 Festivalul National de Babybaschet Brasov (din 54 echipe)
2012
Locul 1 Cupa Craciunului Slam Babybaschet
Locul 1 Cupa Martisorului Slam Babybaschet
Locul 1 Cupa Primariei Municipiului Bucuresti Babybaschet
Locul 3 Campionatul Municipal Babybaschet
Locul 3 Campionatul Municipal Minibaschet
Locul 6 Festivalul National de Babybaschet Brasov (din 74 echipe)
Locul 6 Festivalul National de Minibaschet Brasov (din 92 echipe)
2013
Locul 1 Liga Nationala Babybaschet (din 72 echipe)
Locul 2 Liga Nationala de Minibaschet (din 94 echipe)
Locul 2 Campionatul Municipal Babybaschet
Locul 2 Campionatul Municipal Minibaschet
Locul 1 Cupa Laguna Shark-Ferroli Minibaschet baieti
Locul 1 Cupa 4Sport’s Expand Minibaschet baieti
2014
Locul 2 campionatul national U13 Masculin
Locul 5 campionatul national U14 Masculin
Locul 1 Campionatul Municipal Juniori 3 Masculin
Locul 2 Campionatul Municipal Babybaschet Feminin
Locul 7 Liga Nationala Babybaschet Feminin
Locul 7 Liga Nationala de Minibaschet Masculin

2015
Locul 1 Campionatul National U14 masculin
Locul 3 Festivalul National de Babybaschet( 92 echipe)
Locul 4 Festivalul National de Minibaschet (116 echipe)
Locul 1 Campionatul Municipal Juniori 3 masculin
Locul 2 Campionatul Municipal Juniori 2 masculin
Locul 3 Campionatul Municipal Minibaschet Masculin
Locul 3 campionatul Municipal Babybaschet masculin